вівторок, 28 січня 2020 р.



«Поки горить свіча не згасне пам'ять»
Їм – неоплаканим і невідспіваним...
Їм – похованим без труни й молитви,
позбавленим могили й шани –
присвячується цей день-реквієм.
Пом'янімо мільйоннії жертви Голокосту…
   1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об´єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня – це Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту. Цей день було обрано не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим, розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
      Для України печальним символом Голокосту є Бабин Яр. Під час Другої світової війни фашисти використовували це урочище як місце масових розстрілів. Корінні кияни пам’ятають про страшні події вересня 1941 року, коли Київ окупували німецькі війська. Пройшовши через страхіття Голодомору (1932-1933р.), українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу.
Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам'ять і зобов'язання докласти зусиль до недопущення геноциду і злочинів проти людяності.
 
Голокост нам треба пам’ятати,
Адже пам'ять – то є  наша совість.  
Помилок таких не допускати,
Не писати  геноциду повість.
Процвітай і слався, Україно мила!
Кращого життя ти, вірю, гідна,
В об’єднанні й мирі наша сила!
А вона нам зараз так потрібна!
 Пропонуємо користувачам бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою яка присвячена річниці Голокосту.


Немає коментарів:

Дописати коментар