Історія села

Історичні відомості
     Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Клебанської волості Брацлавського повіту Подільської губернії мешкало 2980 осіб, налічувалось 441 дворове господарство, існували православна церква, школа, поштова станція, постоялий будинок, лавка, 5 млинів і винокурний завод.
     1892 в селі існувало 600 дворових господарств, проживало 3250 мешканців.
    За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 4068 осіб (1915 чоловічої статі та 2153 — жіночої), з яких 3934 — православної віри.

Частини містаСучасна Кирнасівка розділена на мікрорайони:
           1 .   Центр;
           2.   СМУ;
           3.   Підмети;
           4.   Ковальова;
           5.   Слобода;
           6.   Пожарна;
           7.   Бар'як.камінь
Господарка
   18 вересня 1966 року здано в експлуатацію нове підприємство Вінницького бурякоцукротресту — Кирнасівський цукровий завод.
   Цукровий комбінат (передбачено закінчення реконструкції до серпня 2013)), завод залізобетонних виробів (закритий та вирізаний на металобрухт).
Культура та освіта
      У Кирнасівській ЗОШ 1-3 ступенів знаходиться музей творчості Івана Дмитровича Коваля. Краєзнавчий музей, картини у якому писала паралізована людина з великою жагою до життя. У картинах яких він написав відчувається той колорит, те тепло яке він хотів передати (у школі ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), ЗОШ І-ІІ ст. № 2 допомагає лісництву дбати про ліс, та інтер'єр виконаний у природничому стилі (на це варто подивитися), працює бібліотека з книжковим фондом понад 23000 видань. Також в бібліотеці забезпечується доступ до мережі Інтернет.
Транспортне сполучення
     Розташоване за 15 км від районного центру Тульчин. До райцентру можна дістатися автомобільною дорогою.
 У селищі розташована однойменна залізнична станція на лінії Вапнярка — Зятківці.
     На станції зупиняються пасажирські поїзди на Одесу, на Львів, на Умань і Черкаси, а також приміські поїзди сполученням Вапнярка-Зятківці-Христинівка.
     На станції Вапнярка можлива пересадка на приміські поїзди сполученням Вапнярка-Жмеринка-Козятин і Вапнярка-Одеса. На станції Христинівка можна пересісти на потяги до Умані та Черкас.

Немає коментарів:

Дописати коментар